انار شیرین

انار شیرین

# انار شیرین
📖📖📖
🌺نان عربی : رمان حلو
🌺نام یونانی : راتا
🌺نام هندی : متیها انار
👈👈مزاج :
سرد معتدل و تر در اول , به گفته شیخ ابوعلی سینا سرد تا اول , به گفته شارح کازرونی معتدل مایل به سردی و تری در اول و به قول گیلانی انار شیرین معتدل با درجه سردی کم است . همچنین عده ای گویند گرمی معتدل دارد با قوه قابضه .
👈👈خواص و کابردها:
☘️☘️کمک به هضم غذا , مقوی معده و جگر و صدر , ملین سینه و حلق , نفاخ , از بین برنده رطوبات مضر و لزج , باز کننده و ملین شکم , ادرار آور , بر طرف کننده تشنگی و داروی بیماری استسقاء , تصفیه کننده کبد , داروی بیماری های یرقان , طحال , خفقان , درد سینه , سرفه های سخت , تصفیه آواز , بیماری های جرب و حکه ( دانه های ریز و خارش شدید بدن )
‼️👀‼️در افراد تب دار توصیه نمی شود و باعث تحریک میشود . چون مزاج به سمت صفرا بازگشت میکند , پس در این شرایط باید با انار ترش مخلوط شود تا نفع آن بیشتر شود .
✏️✏️انار شیرین موجب فربه شدن بدن شده و باعث نکویی رنگ رخسار می شود .
☘️☘️به قول شیخ ابوعلی سینا آب انار شیرین ملین است و گیلانی می گوید که قدرت ملین بودن آن از سیب و به بیشتر است .
☘️☘️انار شیرین بی دانه که آملسی نام دارد و جهت دردهای سینه و سرفه های سخت نافع است , و برای نرم شدن و صاف شدن صدا مناسب است .
☘️☘️به سبب خاصیت قابض بودن برای معده مفید است و در صورت استفاده مستمر از آن به از بین بردن سردی و ضعف معده و تصفیه جگر ( کبد ) کمک کرده و باعث از بین رفتن زردی رنگ , سفیدی رنگ و سفیدی لب می شود .
✳️✳️چنانچه سر انار را سوراخ و داخل آن را کمی خالی کرده و داخل آن روغن بادام شیرین و روغن بنفشه ریخته , آن را در آتش بگذارید تا روغن جذب شود تا حدی که دیگر روغن جذب ننماید . مکیدن این انار جهت درد صدر ( سردرد ) , سرفه مزمن خشک مفید است .
☘️☘️آشامیدن آب انار با شکر , نشاسته و صمغ عربی ( کتیرا ) و روغن بادام که نیم گرم باشد نیز همین اثر را دارد .
☘️☘️چنانچه آب انار را گرفته و در شیشه 🍷در مقابل آفتاب بگذارند ☀️ تا غلیظ شود و سپس آن را در چشم کشند جهت افزایش روشنایی چشم بسیار مفید می باشد و هرچه کهنه تر شود بهتر است .
☘️☘️دانه های انار و عسل جهت درد گوش و زخم های مقعد مناسب است .
☘️☘️به گفته شیخ الرئیس اگر انار شیرین در شراب جوشانده و بعد ساییده شود , مرهم ورم های گوش است .
☘️☘️چنانچه آب انار شیرین را گرفته و با جرعلقه مقطر ساخته و ۵ حصه شکر سفید و ۱۰ ماشه زنجبیل ساییده شده به آن افزوده و در شیشه بریزند , بطوریکه یک سوم آن خالی باشد , آن را در آفتاب گذاشته و هر روز تکان دهند و بعد از یک هفته مصرف کنند , بعد از غذا , یا صبح , یا سه نوبت در روز هر زمان که خواستند به اندازه سه توله تا نه توله , موجب افزایش اشتها , تقویت دل و ازدیاد منی می شود .
‼️👀‼️ مصرف زیاد آن موجب فساد غذا , سستی معده , نفاخ و مولد ریاح معده است و برای افراد تب دار مضر است .
🔵🔵مصلح آن انار ترش و برای سرد مزاجان مربای زنجبیل است .
☘️☘️رب انار شیرین قویتر از آب آن است و نافع درد سینه و سرفه است و رطوبت لزج بدن را از بین می برد الا مرخی ( سستی ) معده که مصلح آن مصطکی است . و شربت منعنع ( مخلوط با نعنا ) آن بسیار مفید است .
☘️☘️پوست انار شیرین سرد و تر است و جهت ورم های روده (سحج ) و اسهال و قطع خون و بواسیر نافع و پاشیدن گل سوخته آن جهت التیام جراحت و خشک کردن آن مفید است .
☘️☘️ترکیب سه تا هفت عدد غنچه ناشکفته آن با مقداری برگ تازه روئیده مغیلان و کمی زیره سفید برطرف کننده اسهال مزمن اطفال است که به سبب در آمدن دندان یا غیره به وجود آمده باشد که به تناسب سن و قوت مزاج اطفال به مدت سه روز متواتر تا هفت روز بیاشامند .

🗣🗣join us 👉👉

@makhzanoladviyah

مقاله های مرتبط :
جدیدترین محصولات فروشگاه ما

متاسفانه محصولی در این دسته بندی در فروشگاه ما موجود نمی باشد ):

دیدگاه خود را بیان کنید :

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.