بيمار با چشمان سرخ و متورم

بيمار با چشمان سرخ و متورم

بيمار با چشمان سرخ و متورم 😢😢😢😢😢

در تاريخ ۵/ ۴/ بانو كوكب ص. اهل شهرضاى اصفهان، ۲۷ ساله، را به مطب آوردند. بيمار از امراض دوران كودكى خود اطلاعى ند اشت.

شرح حال🤕🤕🤕🤕🤕🤕🤒🤒🤒

هرگاه به حمام می ‏رفت سردرد مى‏گرفت و به حال استفراغ مى‏افتاد. مدت يك ساعت از شدت سردرد بيحال و بيحس مى‏گرديد و بعد عارضه رفع مى‏شد. لينت مزاجش عادى بود. عادت ماهانه‏اش كم و مدت سه روز بطول مى‏انجاميد و درد زيادى را تحمل مى‏كرد. مزاج او روزى يكبار عمل مى‏كرد و به اصطلاح جگرش گرم بود. طبق اظهار، چهار ماه قبل خارشى در چشمان او پيدا شد. على‏رغم استفاده از دارو، چشم‏ها قرمز و متورم گرديدند. چشم‏ها قرمز و تقريبا بهم آمده شده و به درستى نمی ‏توانست ببيند. براساس اصول طب قديم علت را از سوء مزاج فهميدم كه «حرارت» و «خون» را متوجه چشم‏ها نموده است و بايد خون را از سر به پاها متوجه نمود. همچنين با داروهاى موافق بايد تعديلى در «گرمى جگر» و «سردى استخوان» ايجاد كرد و در همين ضمن به معالجه رحم پرداخت كه دچار ناراحتى شده بود. روده‏هاى بيمار سخت متشنج بودند. همچنين قولون صاعد و سيگموئيد هم بسيار متشنج و دردناك بود.

درمان 😷🤒😷🤒😷🤒😷🤒

بعنوان دارو صبر زرد و جوش‏شيرين و نيز عصاره تخم گشنيز ۲، تخم خرفه ۲، تخم خيار ۳ و تخم كدوى شيرين ۴ ل «۱» تجويز كردم. در تاريخ ۶/ ۳۱ در معاينه مجدد مشاهده شد كه چشم‏ها باز شده و قرمزى آنها كمتر گرديده است، به نحوى كه بیمار می توانست به کمک دیگران راحتتر به هر جا می خواهد برود .داروها تکرار شدند..

اين خانم چهار يا پنج بار ديگر نزدم آمد. داروهاى «خنك» و بعضى جوشانده‏ها نظير پوست بيد، ريشه كاسنى و گل‏گاوزبان برايش نوشتم. ناراحتى‏هايى كه ناشى از سوء مزاج بود برطرف شده و عيبى در ظاهر چشم‏ها و تورم آنجا نبود، فقط هنوز كمى سرخى در چشم‏ها وجود داشت كه توصيه كردم به متخصص چشم 🤓مراجعه نمايد..

@shafayafteghan

مقاله های مرتبط :
جدیدترین محصولات فروشگاه ما

متاسفانه محصولی در این دسته بندی در فروشگاه ما موجود نمی باشد ):

دیدگاه خود را بیان کنید :

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.