تشنج‏

تشنج‏

🍃🍂🍃🍂🍃
🌱🌱🌱
☀️☀️
🍁
تشنج‏
در تاريخ ۶/ ۷ بانو مهرزاد به مطب رجوع نموده و اظهار داشت كه در پنج ماه پيش فك چپم درد گرفت بعد تشنجى در طرف چپ صورت پيدا شد. جهت درمان گل ارمنى ماليدم درد رفع گرديد ولى تشنج باقيمانده است.
⚜️🔱⚜️🔱⚜️🔱⚜️

در معاينه، علت را از” رطوبت و سودا” تشخيص دادم. ازاين‏رو براى رفع آن اسطوخودوس، بابونه، بادرنجوبه و ريشه ايرسا تجويز كردم.
♻️♻️♻️🌀🌀🌀♻️♻️♻️

بيمار در تاريخ ۲/ ۲۷ دوباره مراجعه نمود. اثرى از بهبودى در او مشهود نشده بود. اين‏بار پس از رسيدگى و تشخيص بيشتر معلوم شد نامبرده علاوه بر علل يادشده مبتلا به يبوست نيز مى‏باشد. لذا كپسولى از صبر زرد و انغوزه دادم و استفاده از شيره خنك را هم تجويز كردم.
💢💢💢💢💢
در تاريخ ۲/۲۷ در بيمار بهبودى مشهود گرديد. اين‏بار آشكار شد كه غير از يبوست مبتلا به تشنج روده نيز مى‏باشد. ازاين‏رو حب مركب از صبر زرد، انغوزه، عصاره بلادن و ژوسكيام دادم و شيره خنك گرم را تكرار نمودم.
💠💠💠💠💠
در تاريخ/ ۲/ ۲۷ بيمار بهبودى بسيار يافت در واقع بايد گفت وضعيت او ۸۰% تفاوت پيدا كرد.
با آنكه داراى” جگر گرم” بود و از خوردن” گرمى”، حرارتى چون خفگى و كلافگى به او دست مى‏داد با وجود اين اگر سردى نيز مى‏خورد بر تشنج صورتش افزوده مى‏شد. ابو على سينا در چنين وضعيتى مى‏گويد” از مبردات بپرهيزيد.”
🔴🔵🔴🔵🔴
بيمار مبتلا به قند هم بود در ادرار او ۵/ ۵ گرم قند وجود داشت. براى رفع آن همه روزه انسولين تزريق مى‏شد. شربتى نيز مركب از اسيد فسفريك و فسفات دوسود تجويز كردم.
شيره خنك گرم هم تكرار شد.

بيمار در تاريخ ۳/ ۲۷ بنزدم آمد. در حال او بهبودى بسيار حاصل گرديده بود.
به نحوى كه به گفته خود او ۹۰% خوب شده و تشنجش نيز خيلى مختصر بروز مى‏كرد.
🔰🔰🔰🔰🔰🔰
در ۳/ ۲۷ بار ديگر به مطب آمد. اظهار داشت بواسطه تلاش زياد در انجام امور خانه دچار گريپ شده‏ام. داروها را نمى‏خورم. با وجود اين تشنج صورت ۹۵% از روز اول بهتر شده و خيلى كم آن را حس مى‏كنم.
تنقيه‏اى از شكر سرخ و جوشانده‏اى از بابونه و مرزنجوش به او دادم و تأكيد كردم كه اغلب از آن داروها بخورد.
🔆⚜️🔆⚜️🔆⚜️🔆
اين خانم نيز پس از بهبودى كامل چندى بعد براى هدايت بيمار ديگرى بنزدم آمد. .
🍁
☀️☀️
🌱🌱🌱
🍃🍂🍃🍂🍃

مقاله های مرتبط :
جدیدترین محصولات فروشگاه ما

متاسفانه محصولی در این دسته بندی در فروشگاه ما موجود نمی باشد ):

دیدگاه خود را بیان کنید :

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.