تشنج

تشنج

🍀🍁🍀🍁🍀
🍁🍀 💖@shafayaftegan💖
🍀
🍁
🔴🔹 #تشنج 🔹🔴

💠👈 بیمار مرد

✔️ معاینه :

🔰 بروز اين حمله چنين است كه نخست بوئى مانند بوى گاز احساس مى‏كند و بعد يكدفعه بزمين مى‏افتد. در اين حال اگر در اطرافش آب، آتش يا منابع خطر ديگرى باشد متوجه نمى‏شود تا خود را از آن دور سازد. طبق اظهار گاهى پس از حمله بى‏اراده ادرار ترشح مى‏كند.
🔰 در معاينه بيمار طحال كمى بزرگ و معده بزرگ و متسع بود. برنج را نمى‏توانست هضم كند. با خوردن برنج، گوجه‏فرنگى و مخصوصا گوشت خروس حمله بروز مى‏كرد. با خوردن” سردى‏ها” هم حمله صرعى ظاهر مى‏گشت. بيمار به يبوست نيز مبتلا بود.

💕🌿💕🌿💕🌿💕🌿💕🌿💕🌿💕🌿
✔️ درمان :

🔰 بيمارى او را از نوعى نوبه عصبى و” سردى معده” و عدم سازش غذا تشخيص دادم . حب ضد نوبه مركب از برگ سداب، فلفل، انغوزه، مرمكى داده شد كه روزى سه تا چهار عدد بعد از ناهار و سه تا چهار عدد بعد از شام ميل كند.
🔰 ضمنا اسطوخودوس، بابونه، بادرنجوبه و ريشه ايرسا هم تجويز گرديد.
💕🌿💕🌿💕🌿💕🌿💕🌿💕🌿💕🌿
🔰 با پيروى از اين دستورات حمله قطع شد و ديگر مراجعه ننمود.
🔰 بيمار در يادآورى از بيمارى خود اظهار داشت امسال حمله شدت پيدا كرده بود. هر دو سه روز يكبار بسراغم مى‏آمد. گاهى با خوردن برنج دو تا سه بار دچار حمله مى‏شدم.
🔰 حال كه چهارده روز از مداوايم طبق دستورات شما مى‏گذرد با وجود آنكه در تهران ميهمان هستم و خوراك شب و روزم تقريبا برنج مى‏باشد ديگر حمله بروز ننموده است.

💕🌿💕🌿💕🌿💕🌿💕🌿💕🌿💕🌿
🔰 آقاى ك. مى‏گويد علاوه بر گوارش خوب غذا، لينت مزاج هم پيدا شده و بعلاوه حالت نعوظ كه در گذشته كم بود زياد گرديده است.
🔰 بيمار سه هفته بعد مراجعه و اظهار داشت يك‏ حمله مختصرى بروز كرده كه علت را اطرافيان افراط در خوردن برنج و گوشت خروس مى‏دانستند. دستور دادم ديگر برنج و خوراك‏هائيكه به او سازگار نيستند را نخورد.

??????? اين بيمار چون توسط آقاى احتشام الدوله قراگزلو باينجانب معرفى شده و ضمنا در تهران ميهمان ايشان بود بنابراين به او سپردم هرگاه بيمارى‏اش دوباره بروز كرد مراتب را به آقاى احتشام الدوله بنويسد تا توسط ايشان دستور لازم را بدهم. نسخه حب و همچنين نسخه اسطوخودوس، بابونه، بادرنجوبه و ريشه ايرسا را دادم كه در همدان مرتبا مورد استفاده قرار بدهد.
🍁
🍀
🍁🍀 💖@shafayaftegan💖
🍀🍁🍀🍁🍀

مقاله های مرتبط :
جدیدترین محصولات فروشگاه ما

متاسفانه محصولی در این دسته بندی در فروشگاه ما موجود نمی باشد ):

دیدگاه خود را بیان کنید :

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.