خشکی بینی

خشکی بینی

📌📌📌📌📌
خشکی بینی
بیمار زن ۲۲ساله

معاینه 💢💢💢💢💢
. پس از رسيدگى و تحقيقات علت عمده را از خشكى بينى چپ كه ترشحى نداشت دانستم (بواسطه گريپى كه سابقا بدان دچار شده بود بخشى از مجراى استخوان پرويزنى مسدود گرديده و سموم مترشحه ميكروبهائى كه در آنجا مانده بودند موجب تحريك مى‏شدند. غالبا نيمى از پيشانى چپ و گاه همه سردرد داشت و همين امر بيشتر اسباب مزاحمت او را فراهم مى‏كرد.)
بيمار اكثرا يبوست داشت. لينت مزاج كافى نبود و اين امر مزيد بر علت مى‏شد. بيمار ضمنا داراى” طبعى سرد🍁🍁🍁🍁🍁

بيمار از خانواده‏اى عصبى و شخصا نيز لجوج و مبتلا به سردرد مى‏باشد، 💢💢💢💢💢

در زمان كودكى زياد زكام مى‏شده. بارها به رعاف مبتلا گشته بينى چپ در هشت سال قبل خونريزى مى‏نموده. با استعمال داروهاى لازم خون بند آمده است. پس از نخستين وضع حمل باز خونريزى عارض گرديده ولى خودبخود خوب شده است.
در بينى چپ و پيشانى سالك بروز نمود. جاى سالك را زالو انداختند و آمپول امتين تزريق كردند.⚜️✨⚜️✨⚜️

در بازگشت از تهران بعلت هواى گرم تابستان از تهران تا كرج پيوسته از بينى او خون‏

مى‏آمده. در كرج آب سرد زيادى بسرش ريختند. خون بند آمد. از آن پس ديگر به رعاف دچار نگرديد. در عوض بينى خشك شد و موجب ناراحتى او فراهم شد.♻️♻️♻️♻️♻️
درمان‏
روزها روغن احمديه به بينى او مى‏ريختم. جوشانده‏اى از بسفايج، اسطوخودوس
بادرنجوبه، افتيمون شامى، بابونه و پوست هليله زرد مى‏دادم. رفته‏رفته لينت مزاج بهتر و طبيعى گرديد. پس از چند روز بينى باز و آب جارى گرديد. سردرد برطرف شد. سپس حب” ع” دادم. بيمار اظهار داشت اين دارو حالت انبساط و چشم‏پوشى در من ايجاد مى‏كند و تحملم را در برابر ناملايمات بيشتر مى‏نمايد.
دستورات لازم ديگرى براى استفاده از خاكشير و بعضى شربت‏هاى مقوى نيز دادم پس از يك سال از حال او آگاهم كردند كه صحيح و سالم شد. حال او كاملا طبيعى است و هيچ‏گونه شكايتى از او نيست و رفتارش عادى مى‏باشد

🌸🌸🌸🌸🌸🌸
@shafayafteghan

مقاله های مرتبط :
جدیدترین محصولات فروشگاه ما

متاسفانه محصولی در این دسته بندی در فروشگاه ما موجود نمی باشد ):

دیدگاه خود را بیان کنید :

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.