عوارض غدد درونى‏

عوارض غدد درونى‏

عوارض غدد درونى‏😢😢😢😢😢😢

بیمار نوجوان ۱۶ ساله

معاینه 📿📿📿📿
اين نوجوان هيچ شعورى ندارد. راه نمى‏رود فقط مى‏نشيند. ادرار و مدفوع را ناآگاهانه رها مى‏سازد. غالبا يبس است. هيچ حرف نمى‏زند. تنها يك كلمه را اداء مى‏كند و آن بزبان كودكانه خود” بيج‏بيج” است كه بمعناى خوراكى مى‏باشد. اطرافيان اظهار داشتند تاكنون هر پزشك ايرانى يا خارجى كه به منطقه آب گرم آمده از اين بچه معاينه بعمل آورده و دستوراتى داده كه هيچيك مفيد واقع نگرديده‏اند.
وارسى بسيار و كنجكاوى دقيقى در مورد او كردم چيزى از بيمارى‏اش نفهميدم. ولى متوجه شدم بيضه‏هاى او فوق‏العاده كوچك هستند. اين امر توجه مرا به عدم كفايت و نارسائى ترشحات غدد درونى معطوف داشت.🤔😳😳😳🤔🤔🤔🤔

ازاين‏رو سپردم☝️ روزانه مقدارى دنبلان را كباب كرده و به او بخورانند. و اين امر را بخصوص تأكيد كردم.
اولياى بيمار از اين دستور من شگفت‏زده شده و تصور كردند براى آسايش خيال آنان معالجه او را سرهم‏بندى كرده‏ام. لذا وقعى بدان نگذاشتند.

ولى از آنجائى‏كه در آن روستا همه‏روزه گوسفندى ذبح مى‏كردند و دنبلان‏هايش را بعلت مكروه بودن به سگ‏هاى ده مى‏دادند حاضر شدند محض آزمايش روزى يك عدد از آن‏ها را طبق دستور كباب كرده و به هادى بخورانند.
پس از چند روز پيروى از اين برنامه غذائى آثار بهبودى در حالات و چهره او پديدار گشت. بدين جهت بر مقدار آن افزودند. پس از مدتى بيمار به راه افتاد و بناى حرف زدن را گذاشت بنحوى كه تا ماه سوم خودش روزها به قصابى ده مى‏رفت. ضمنا تمام دنبلان‏ها هم‏

سهميه او شده بود!😄😄😄😄

در اثر استفاده مداوم از دنبلان رنگ و رخسارش بكلى تغيير يافت. قيافه‏اش عوض شد.☺️☺️☺️☺️☺️
بسرعت بر قد او افزوده گرديد. شكمش كوچك و طبعش نرم و عادى گشت.
بيمار تا شش ماه پيوسته همه‏روزه دنبلان خورد. پس از آن اين غذا دلش را زد و ديگر آن را ترك كرد. با وجود اين بدن او بناى نشو و نما را گذاشت.

همين نوجوان بعد از دو سال به تهران آمد و به سرپرستى برادرش مرحوم مهدى اديبى به مدرسه ترغيب رفت و تا كلاس چهارم دبستان را ادامه داد. پس از آن به خدمت نظام فرا خوانده شد كه مدت دو سال دوره آن را در تهران گذرانيد. طبق گفته بستگانش جهت امكان نامنويسى او در مدرسه” صغرسن” برايش گرفته بودند.
به‏هرحال، با معاينه مجددى كه از او كردم متوجه شدم قواى عقلى‏اش نمو زيادى نكرده است. سپردم باز هم رژيم دنبلان را ادامه دهد. ولى او از خوردن آن اكراه داشت. دستور دادم در صورت امكان” پلورى گلاندولر” به او بدهند. زيرا هنوز غدد درونى او بميزان كافى انجام وظيفه نمى‏كردند و نياز به كمك داشتند. با همه اينها، هادى كارهاى عادى و كشاورزى را بخوبى انجام مى‏داد و چندان نيازى به يارى و دستور ديگران نداشت.
اينجانب اثر دنبلان را در عوارض ناشى از نارسائى غدد داخلى و برخى اوقات بهتر از” اسپرمين” يافته‏ام. راز درمان (رساله اى در پزشكى سنتى و گياه درمانى)، ج‏۱، ص: ۲۶۸

@shafayafteghan

مقاله های مرتبط :
جدیدترین محصولات فروشگاه ما

متاسفانه محصولی در این دسته بندی در فروشگاه ما موجود نمی باشد ):

دیدگاه خود را بیان کنید :

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.