چربی خون

چربی خون

چربی بالا خون

توجه کنید این بیماری ناشی از خرابی معده در درجه اول می باشد و مایعات همراه و بعد از غذا،  زیرا مایعات غذا را هضم نشده، وارد رگ ها می کنند و به پختگی کافی غذا نمی رسد و با اصلاح معده و رفع کامل یبوست ( کپسول صبر زرد ) توانسته ام بیماری که دکتر جواب کرده بود را، از مرگ نجات بدهم.
نکته دوم : بر خلاف آنچه در طب رایج یا همان طب شیمیایی عنوان می شود روغن دنبه و روغن حیوانی محلی که از دوغ گاو گرفته می شود، چربی خون را کاهش می دهند ولی کره های رایج بازار که از پارافین و سایر مواد مضر و شاید کمی چربی شیر ساخته می شوند، چربی خون را بالا می برند.

در مرحله سوم، همراه انجام دادن موارد بالا باید بیمار را اصلاح مزاج کرد، که در ادامه به آن اشاره می شود. در کل اصلاح مزاج هر بیماری می تواند وی را به سلامتی سوق ،حال هر بیماری باشد، حتی سرطان. در بیماری هایی که درمان نمی شوند، امروزه اصلاح مزاج طول عمر بیمار را تا حد زیادی افزایش می دهد.

ازنگاه طب سنتی کلسترول چربی گرم و تری  گلیسیرید چربی سرد به حساب می آید. پس برای درمان باید به فرم زیر عمل نمود.

 

روش درمان (کلسترول بالا)
کلسترول معمولا در گرم مزاجها بیشتر بالا می رود.
الف) از ترکیب (۲ واحد عسل + ۲ واحد عرق نعنا + ۱ واحد سرکه طبیعی) یک سوم لیوان ریخته، الباقی را آب ریخته، یک ساعت بعد از شام میل شود.
ب) حجامت عام در نیمه ماه قمری یک الی سه مرحله
ج) کاهش سودازاها و کاهش چربی ها و سرخ کردنی ها حتی چربی طبیعی مثل کره حیوانی

نکته:
روغن کنجد و زیتون اشکالی ندارد.
توجه مهم:
زمان درمان بسته به میزان بالا بودن کلسترول بین ۴۰ تا ۱۲۰ روز طول می کشد. تعداد مراحل حجامت را هم به همین شکل تنظیم کنید. هر دو ماه یکبار با آزمایش خون کاهش کلسترول خود را ارزیابی کنید.

 

روش درمان (درمان تری گلیسیرید بالا)
تری گلیسیرید بیشتر در سرد مزاجها بالا می رود.
الف) از ترکیب (۳ واحد عسل + ۱ واحد سیاهدانه نیم کوب) هر ۱۲ ساعت یک قاشق مرباخوری میل شود.
ب) ارده با شیره انگور روزی یک پیاله میل شود.
ج) خوردن گرمیها مخصوصا مویز ـ زیتون ـ انجیر ـ گوشت گوسفندی ـ کره حیوانی ـ انگور و… توصیه می شود.
د) کاهش جدی سردیها
نکته:
کاهش سردیها و افزایش گرمیها را بسته به میزان سردی مزاج تنظیم نمایید. مثلا اگر کسی غلبه شدید بلغم دارد پس باید برای مدت حداقل ۴۰ روز سردیها را ترک کند و سپس تا ۳ الی ۴ ماه سردیها را بسیار کم بخورد. ضمنا این برنامه غذایی را بسته به فصل باید تنظیم کنید. مثلا در فصل تابستان نیاز به ترک سردی برای همان فرد ذکر شده بالا نیست.

 

درمان کلسترول و تری گلیسیرید
درمان کلسترول و تری گلیسیرید وقتی هردو بالا باشد:
اگر کلسترول بالاتر باشد، بنای درمان را بر درمان کلسترول می گذاریم که در بالا گفته شده است با این تفاوت که میزان سرکه در سرکه انگبین را به نصف واحد کاهش می دهیم. حال اگر تری گلیسیرید بالاتر باشد، بنای درمان را بر درمان تری گلیسیرید که در بالا گفته شده است می گذاریم، با این تفاوت که به ترکیب سیاهدانه و عسل باید نیم واحد سرکه طبیعی هم اضافه کرد.

 

توجه:
اگر این دو چربی هر دو خیلی بالا و به هم نزدیک باشند، اینجا باید بر اساس مزاج بیمار تصمیم گیری شود. اگر بیمار سرد مزاج است، بنا را بر درمان تری گلیسیرید و اگر گرم مزاج است، ابتدا بیمار را حجامت کرده و بعد درمان کلسترول را که در همین آیتم آمده شروع می کنیم.

 

مشاور و مدرس طب سنتی

۰۹۱۷۵۶۸۸۹۷۹
www.attareshirazi.ir

دسته بندی ها: مختلف

مقاله های مرتبط :
جدیدترین محصولات فروشگاه ما

متاسفانه محصولی در این دسته بندی در فروشگاه ما موجود نمی باشد ):

دیدگاه خود را بیان کنید :

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.