😧ورم کبد

😧ورم کبد

بيمار ورم کبد 🤕🤕🤕😥😥😥

خانم ر. هفتاد ساله دچار ورم كبد، تپش قلب و خستگى كليه شده بود. يكبار نزد آقاى دكتر ا. ع. و بعد مدتى با همه مداوائى كه انجام گرفته بود بااين‏حال بيمار حالش روز به روز بدتر و بتدريج از مقدار ادرار او كاسته مى‏شد تا اينكه بمقدار اندکی در روز رسید

خيز در پا و بدن پديدار گشته و كم‏كم زيادتر مى‏گرديد. بيمار دچار هيجان و اضطراب و پريشان‏خيالى بود. مزاج او يبس و فشارخونش به ۱۸ مى‏رسيد.

شرح حال 🤒🤒🤒

وقتى به عيادتش رفتم درماندگى كبد و كليه و عوارض اورمى شديد در او مشهود بود.آثار بهم خوردگی و مسمومیت واستفراغ داشت
.
درمان 🌡💉🌡💊🌡💊🌡💊🔬

در اين حالت داروئى لازم بود كه كبد و كليه را مداوا كرده و سموم را دفع و كليه را بكار وادارد. بهترين دارو در چنين حالتى از اورمى كه روش اختصاصى و تجربه و كشف اينجانب است اين است كه ترب را با كارد ورقه ورقه كرده، كارد را به عسل آغشته و به ورقه‏هاى ترب بمالند. ترب‏ها را در آبكشى كه روى كاسه‏اى قرار گرفته باشد بريزند تا كم‏كم آب زلالى از آن تراوش كند. از اين آب بقدر يك استكان به بيمار بنوشانند. در مورد اين خانم بهمين ترتيب عمل شد.
ضمنا دستور دادم حوله‏اى را داغ كرده در ناحيه كليه‏ها بگذارند تا در اثر حرارت آن اعصاب كليه به حال عادى برگردند.
گاه در اثر سموم بدن و يا در نتيجه تحريك پاره‏اى از داروها در برخى از طبائع و عدم سازگارى آنها با نوع مزاج اعمال كليه مختل مى‏شود. در اينجا طبيب بايد شخصا توجه لازم به اين امر بنمايد، چه ممكنست داروهائيكه مختص بيماريهاى كليوى است در برخى افراد عدم سازش و اثر نامناسبى برجاى گذارد. در اين حالت بايد از بكار بردن داروهاى شيميائى خوددارى ورزيد و بجاى آن از داروهاى گياهى استفاده نمود.
چه اين داروها علاوه بر ويتامين‏ها و مواد مختلف كانى و آلى داراى خواصى هستند كه بسرعت سموم را دفع و حالات روحى را متعادل و عوارض اورمى را برطرف مى‏سازند. به‏ويژه در عصاره تخم خيارين، تخم خربزه و مانند آن اين خواص بيشتر ديده مى‏شود. بهر صورت به آن خانم علاوه بر تجويز غذاهائى كه نرم‏كننده و برطرف‏كننده عفونت روده‏هاست دستور تنقيه از شكر سرخ، تاجريزى، بنفشه و گل خطمى هم داده شد.
چون بيمار طبيعتى گرم داشت لذا سپردم مقدارى آلبالو را در يك گيلاس آب جوش ريخته و چند مثقال عسل بدان بيافزايند بگذارند شب خيس بخورد و صبح به بيمار بدهند.
پس از استفاده از آن ادرار و صفرا باز شد.
آنگاه مسهلى مركب از ريوند چينى، گلقند و

شكر سرخ به او دادم. روده‏هايش پاك و طبعش روان گرديد. خلاصه طبق دستوراتم رفتار كردند تا روز پنجم كه به عيادت او رفتم. خيز بدن برطرف و فشار به ۱۴ رسيده بود به‏طور كلى رفع خطر از او شد..
@shafayafteghan

مقاله های مرتبط :
جدیدترین محصولات فروشگاه ما

متاسفانه محصولی در این دسته بندی در فروشگاه ما موجود نمی باشد ):

دیدگاه خود را بیان کنید :

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.